Alman süpermarket zinciri Lidl tarafından sunulan ve sadece 18 dolar fiyat etiketine sahip olan Queen Margot harman İskoç viski kategorisinde dünyanın en iyisi olarak adlandırıldı. 40 kişilik endüstri uzmanı bir ekibin değerlendirdiği 8 yıllık Lidl Queen Margot, 12 yıl ve altı harman İskoç viskisi kategorisinde en iyi seçilerek viski endüstrisinin devlerini alt etmeyi başardı.

En iyi ucuz viski Lidl Queen Margot

Tabii ki ülkemizde satışa sunulsa vergilerle fiyatı epey bir artabilecek olan ve İskoçya’da damıtılmış, harmanlanmış, şişelenmiş Lidl Queen Margot 18 dolarlık uygun fiyatı ve lezzeti ile endüstri uzmanlarının kalbini çalmışa benziyor. 8 yıl boyunca meşe fıçılarda dinlendirilmiş olan zengin tatlılık, sıcak ve uzun bir bitiş sunduğu belirtilen harman viski kuru kayısı ve erik notalarına sahip.

28 Mart tarihinde 2019 Dünya Viski Ödülleri ile Dünyanın En İyi Harman ve Dünyanın En İyi İskoç Harman viskilerinin açıklanacağını da hatırlatalım. Yani Lidl Queen Margot şu an için sadece 12 yıl ve altı harman İskoç viskisi olarak taçlandırılmış durumda ve şansı yaver giderse daha da iyi bir konum elde edebilir.