2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılmasının ardından Bugatti La Voiture Noire nihayet hazır. Chiron tabanlı konsept, ikonik Bugatti Type 57SC Atlantic’in çağdaş bir yeniden tasavvuru ve başlangıçta Bugatti’nin 110. yıl dönümü kutlamalarında piyasaya sürüldü.

Bugatti Chiron’a benzer şekilde, süper otomobil hayranları La Voiture Noire’in 1,600 Nm tork ile 1,479 beygir güç üretecek şekilde ayarlanmış 8,0 litrelik, 16 silindirli dört turbolu bir motordan güç almasını bekleyebilir. Estetik olarak, otomobil, tek bir kabuktan yapılmış gibi görünen ısmarlama bir karbon fiber gövdede inşa edilmiş dinamik ve şık bir görünüme sahip. Type 57SC Atlantic’ten tasarım ipuçları almasına rağmen, La Voiture Noire ayrıca hiper otomobilin üstün fiyatına ek olarak altı egzoz borulu bir arka tampon alt paneli içeriyor.

La Voiture Noire, şimdiye kadar yapılmış en pahalı yeni araba unvanını talep eden şaşırtıcı bir 18 milyon dolar fiyat etiketine sahip. Tek seferlik hiper otomobilin sahibi henüz resmi olarak açıklanmadı ancak eski VW Group başkanı Ferdinand Piech tarafından satın alındığına dair spekülasyonlar var.