A. Lange & Söhne LANGE 1 25. yıl dönümünü kutluyor. Alman saat üreticisi bunun şerefine tourbillon ve perpetual takvim komplikasyonlu sadece 25 adet üretilecek bir model ile saat tutkunlarını heyecanlandırmış durumda.

624 adet hareketli parçası bulunan otomatik kalibre L082.1 doğruluk konusunda iddialıyken gün, tarih, ay, ayın aşaması gibi detaylar da gösterilebiliyor. Saatin tek kusuru ise her 122.6 yılda bir yılı atlaması ve ayların kısa olmaması için saati tekrar kurmak gerekmesi. Eh, o kadar kusur kadı kızında da bulunur diyelim. Saat, hafta için baştan başlama fonksiyonu ile her Pazar günü bittiğinde Pazartesi’ye atlama da yapabiliyor.

Saatin arkası da apayrı bir güzelliğe sahip. 21 ayar A. Lange & Söhne altın rotor, tourbillon’u bir arada tutan elmas taş, platin santrifüj ile bir saatçilik şaheseri ortaya konuyor. Beyaz altın kasa, mavi çelik kollar ve timsah derisi kayış da yine fark yaratıyor.

Başta da belirttiğimiz gibi sadece 25 adet üretilecek olan A. Lange & Söhne 25th Anniversary LANGE 1 Tourbillon Perpetual Calendar saat 335.800 dolar fiyat etiketi ile seçili amiral gemisi mağazalarda satışa sunuldu.