20th Century Fox tarafından 1979 yılında yayınlanan ve bilim-kurgu korku türü klasiklerinden birisi olan Alien filminin 40. yıl dönümü kutlanıyor. Şirket bunun şerefine ikonik Xenomorph türü odaklı 6 hayran yapımı kısa film yayınlayacak.

40. yıla özel Alien kısa filmleri geliyor

Ridley Scott imzalı efsane filmlerden birisi olan Alien, bilim-kurgu korku türü filmleri adeta yeniden tanımlamıştı. Şimdi ise 40. yılında Xenomorph mirası yeni nesil film yapımcılarının çektiği 6 resmi hayran yapımı kısa film ile taçlandırılıyor.

Orijinal film odaklı olarak kendi konseptine sahip olması istenilen kısa filmlerden birisi olmak için toplamda 550 başvurunun yapıldığı ve sadece 6 filmin seçildiğini de özellikle belirtelim. Bu kısa filmler Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan çeşitli Comic Con etkinliklerinde de hayranlarla buluşacak. Ek olarak 29 Mart itibarıyla filmlerin hafta hafta IGN’den de yayınlanacak olması güzel haber.

Yayınlanan fragmanın oldukça heyecan verici olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Hatta Doom Annhiliation’dan daha iyi gözüküyorlar.

Yayınlanacak kısa filmlerin isimleri ise şu şekilde: Alien: Alone, Alien: Containment, Alien: Harvest, Alien: Night Shift, Alien: Ore ve Alien: Specimen.