İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Lamborghini Huracan modelinin en üst versiyonu Huracan Evo Spyder’ı otomobil tutkunları ile buluşturdu. Bu göz kamaştıran yeni model, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulacak. 5,2 litre hacimli V10 motorun tercih edildiği Lamborghini Huracan Evo Spyder 640 beygir güç ve 600 Nm tork üretiyor.

Lamborghini Huracan Evo Spyder 3.1 saniyede 100 km hıza ulaşıyor

Tam bir hız makinesi olan Lamborghini Huracan Evo Spyder ile 3,1 saniye gibi çok kısa bir sürede saatte 100 km’lik hıza ulaşmanız mümkün olacak. Her ne kadar bu yeni model etkileyici hız verilerine sahip olsa da coupe modelinden 0,2 saniye daha yavaş olduğunu belirtelim. Huracan Evo Spyder’ın saatteki maksimum hızı ise 320 kilometreye ulaşıyor.

Lamborghini Huracan Evo Spyder özellikleri

Açılır tavana sahip olan modelin bu özelliği 50 km’lik hızda 17 saniye gibi bir sürede tamamlanıyor.  Otomobildeki sensörler, sürücünün çarpmasını önlemek için aktif süspansiyondan çekiş kontrolüne kadar otomobilin çeşitli sistemlerine veri sağlıyor. Bu alanda ayrıca yardımcı olan Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata, farklı araç parametrelerini anında ayarlayan merkezi bir bilgisayar. Lamborghini’ye göre o kadar akıllı ki sürücünün bir sonraki hareketini tahmin edebiliyor.  Geliştirilmiş dört tekerlekten çekiş ve tork vektörü ile birlikte yeni gelişmiş çekiş kontrol sistemi, çekişin gerektiğinde tek bir tekerleğe yönlendirilmesini sağlıyor.

Modifiye Lamborghini Dinamik Direksiyon (LDS), en düşük direksiyon açılarını gerektirirken köşelerde daha yüksek tepki veriyor. Arka tekerleğin yönlendirilmesiyle birleştiğinde, yüksek hızda virajlarda ve sert fren durumunda azami stabilite ile düşük hızda çeviklik sağlanıyor. Huracan Evo Spyder ayrıca 8,4 inçlik dokunmatik ekranı sayesinde Apple CarPlay gibi özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Bu yılın ilkbahar aylarında satışa sunulacak Huracan Evo Spyder için belirlenen satış rakamı ise 202 bin euro.