Dior, Yaz 2021 Erkek Koleksiyonu’nun yeni kampanyası ile benzersiz ruhunu ve çoğulcu zenginliğini vurguluyor. Ganalı ressam Amoako Boafo’nun olağanüstü portrelerinin canlandırıldığı kareler için, Dior Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones “Fotoğraflardaki canlı renkler Yaz 2021 koleksiyonunun güçlü enerjisini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Kampanya tam olarak Amoako Boafo’nun işlerinin kutlaması niteliğinde.” ifadelerini kullanıyor.

Rafael Pavarotti’nin çektiği fotoğraflarda göze çarpan capcanlı ve kontrast renklerin yoğun kullanımı, Ganalı sanatçının resimlerini andıran grafik görseller oluşturuyor. İşlerin yakıcı gücü Kim Jones’un siluetlerine aktarıldığında ortaya tam bir kompozisyon çıkıyor: Boafo’nun çiçek motifleri tıpkı resimlerde olduğu gibi sınırları aşarak disiplinleri harmanlayan diyalogları temsil ediyor.

Modeller Dior’un couture mirasını yansıtırcasına, işçiliği yücelten parçalar giyiyor. Pembeden floresan sarıya uzanan, şaşırtıcı ve eğlenceli renk paleti, tüllerle yeniden yorumlanan Dior Oblique motifi ve çizgilerle buluşuyor. Dior Atlas sandaletler ve Maxi Saddle çanta, aynı estetik bakış açısıyla görünümleri tamamlıyor. Tüm bu parçalar, günlük hayat için pek çok farklı stil yaratırken özgürlüğü ve çoğulculuğu kutluyor; modern erkeğin pak çok yüzünü yansıtıyor.