Craft Irish Whiskey Co. tarafından şimdiye kadar gördüğümüz en çeşitli ve lüks hediye setlerinden biri için Fabergé ile iş birliği yapıldı. Sınırlı set, “İrlanda’nın Yedi Harikası”na bir saygı duruşu niteliğinde ve içki fabrikasının 30 yıllık üç damıtılmış İrlanda viskisinin 2 şişesi odaklı hazırlanmış.

Sette dördüncü nesil emaye ustası Dr. Marcus Mohr tarafından el yapımı olan ısmarlama bir Fabergé Celtic Yumurtası bulunuyor. Her bir yumurta 18 ayar sarı altından dövülmüş ve markanın ikonik el boyaması guilloché emayesinin yanı sıra elmasla kaplanmış bir Kelt düğümü ve iki renkli değerli taşla süslenmiş.

Ek olarak, türünün tek örneği bir Fabergé Altruist saat de kutuda. Fabergé’nin ustası André Martinez tarafından el yapımı olan 18 ayar pembe altın tasarımların her biri, yine Seven Wonders’ı anan benzersiz bir kadrana sahip. Saatler, sedef kadran ustalıkla kazınmış ve 24 ayar altın pullarla elle boyanırken, kasanın arkasına The Craft Irish Whiskey Co. logosu işlenmiş. Saat, Vaucher Manufacture tarafından üretilen otomatik mekanizma ile donatılmış ve lüks kahverengi timsah derisi kayış ile tamamlanmış.

Koleksiyonda iki nadir Cohiba Siglo VI Grand Reserva puro ve altın kaplama puro kesici içeren bir puro kutusu bile yer alıyor.

Bu haftadan başlayarak, her biri 2 milyon dolardan başlayan fiyatlarla yedi set açık artırma ile satışa sunulacak.