Daft Punk, 2006 yapımı Electroma filmlerinden alınan Epilogue adlı sekiz dakikalık bir videoyla ayrıldıklarını duyurdu. 28 yıl boyunca şimdiye kadarki en etkili ve popüler elektronik müziği ürettikten sonra, Fransız ikili müziği maalesef bırakıyor. Yani elektronik müzik dünyasında resmen bir dönem kapanıyor.

Veda klibinde Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo’nun imzası olan uzay kaskları ve deri ceketler yer alıyor. Videoda, üyelerden birinin diğerinin ceketini çıkarıp bir enerji paketi ortaya çıkardığını görüyoruz.

Bangalter ve de Homem-Christo, 1993 yılında Paris’te Daft Punk’ı kurdular. İlk single’ları, 1994’te çıkan “The New Wave” oldu. Sonraki yıl ise “Da Funk” geldi. Bu parça bir Avrupalı hit single oldu ve 1997’de çıkan ve aynı zamanda dans klasiği “Around the World” parçasının da yer aldığı ilk albümleri Homework’un tonunu belirledi.

İkili, ikinci albümleri Discovery’yi 2001’de çıkardı ve aynı zamanda şimdi ikonik robot kasklarını takmaya başladı. “One More Time” ve “Harder, Better, Faster, Stronger” gibi parçalar ikiliyi daha da güçlendirdi. Başarıları üçüncü albümleri Human After All, ardından canlı LP Alive 2007 ve Tron: Legacy film müziği albümleri ile pekişti.