Dior, erkek stilinin yeni “statement” parçalarından biri olacak, spor giyim ruhunun yeni ifadesi B27 sneaker’ları sunar. Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones’un, 80’lerin vintage görünümlü tenis ayakkabılarından kaykay dünyasına çok farklı ilham kaynaklarını bir araya getirerek tasarladığı ayakkabıların modern, sportif ve rafine çizgisiyle uyumlu alçak ve yüksek versiyonları bulunuyor. Beyaz, siyah Mösyö Dior’un imza rengi grinin alternatif renkler olduğu modellerde çok materyalli bitişler; yumuşak dana derisi, nubuk ve Dior Oblique deseninin jakar ve Galaxy versiyonları ile kombinleniyor.

Dior Erkek İlkbahar 2021 koleksiyonu için tasarlanan B27, kenar boyamalarından dikişlere, deri işçiliği mirasından üretimin her bir aşamasına kadar Maison’un İtalya’daki atölyelerde çalışılan olağanüstü el emeğini yansıtırken yaratıcı cesareti yüceltiyor. Sofistike bir şekilde bir araya getirilmenin sonucu olarak, ayakkabıların kakmaları eşi benzeri olmayan bir üç boyut efekti yaratmak üzere katmanlara ayrılıyor.

Dior kodları detay sanatında kendini belli eder. İkonik “CD” logosu şeklinde tasarlanan balıkgözü ile “DIOR” isminin topuğa ve tabana işleniş şekli, modelin baştan çıkarıcılığının teyidi niteliğinde. Maison’un mirasının zenginliğinin yeniden üretimini ifade eden, çağdaş sokak stilinin sembolü olacak Dior B27 sneaker’lar, Kasım 2020’den itibaren Dior mağazalarında.