Disney aylardır hakkında konuşulan Disney+ hakkında önemli detaylar paylaştı. 12 Kasım 2019 tarihinden itibaren ABD’de yayına başlayacak olan servis için aylık 6.99 dolar, yıllık ise 69.99 dolar ücret belirlenmiş durumda. Servisin diğer ülkelere gelişinin ise 2 yıl içerisinde gerçekleşeceği belirtiliyor. Yani Türkiye için uzunca bir süre beklememiz gerekebilir. Disney+ uygulaması ise mobil cihazlar, oyun konsolları, akıllı televizyonlar gibi cihazlardaki yerini alacak.

Disney+ servisinin 400 film ve 7.500 dizi barındıracak devasa arşivinde The Lion King, Little Mermaid, Snow White, Moana, Frozen gibi önde gelen hem klasik hem modern animasyonların yanı sıra tüm Pixar filmleri de bulunacak.

Esas dikkat çekense Marvel Sinematik Evreni’nin tamamının da platformda yerini alacak olması. Hatta birçok Marvel film ve dizisinin Netflix’ten geri alındığını da hatırlatalım. Avengers: Endgame ve Captain Marvel gibi filmlerin sinemalardan sonra ilk kez bu platformda yer alması bekleniyor. Ayrıca Marvel süper kahramanlarına özel diziler de çekilmeye başlandı. Ayrıca, Star Wars evreni de platformdaki yerini alacak. The Mandalorian en çok merak edilen dizilerden. Fox ve National Geographic içerikleri de bu platformda izleyicisiyle buluşacak.