1 inçlik sensör dahil önemli kamera yükseltmelerine sahip olan DJI Air 2S resmen tanıtıldı. DJI Mavic Air 2 modelinin halefi diyebileceğimiz drone saniyede 30 karede 5,4K video çekecek şekilde derecelendirilmiş 20 megapiksel sensöre sahip. Ek olarak sinematik çekimler için saniyede 60 kare hızında 4K video çekimi de mümkün.

Bu daha büyük sensörü sayesinde Air 2S düşük ışık koşullarında da daha iyi performans sunabiliyor. Yani bu kamerayla gece çekim de yapılabilir. Hatta yine olabildiğince fazla ayrıntıyı korurken mükemmel dinamik aralık elde etme şansına da sahipsiniz.

Renk tarafında da 10 bitlik Dlog-M profilini seçerseniz kamera bir milyar renk yakalayabiliyor. Bu, daha fazla esnekliğe ve tabii ki daha yüksek dinamik aralığa sahip olduğunuz anlamına geliyor. RAW çekiminde de artık 12.6 duraklı dinamik aralık elde edebiliyorsunuz. Ek olarak, akıllı HDR özelliği sayesinde görüntüleri işleme zahmetinden de kurtulabilirsiniz. Sadece çekin ve paylaşın.

DJI, QuickShots için MasterShots adlı yeni bir yaklaşım da getirmiş. MasterShots, kullanıcılar için yalnızca bir dokunuşla herhangi bir konumda en iyi çekimleri sağlayan gelişmiş bir akıllı özellik olarak tanıtılıyor. Basitçe konunuzu seçtikten sonra drone sırayla on farklı manevra gerçekleştirirken, konunuzu merkez çerçevesini tutarak kısa bir sinema videosu oluşturabiliyor. Yeni Spotlight 2.0, ActiveTrack 4.0 ve Point of Interest 3.0 özellikleri de konunuzu kilitli tutmanıza olanak tanıyor.

Air 2s, ortamın dört yönde algılamasını sağlayan Gelişmiş Pilot Yardım Sistemlerine (APAS 4.0) de sahip. Bu hava aracının etrafındakilerin kesinlikle farkında olduğu ve kazara bile olsa bir ağaca çarpmanın oldukça zor olacağı anlamına geliyor.

Air 2s, OcuSync 3.0 teknolojisiyle de 1080p çözünürlükte 12 kilometreye kadar menzil ile daha yumuşak bir iletim beslemesi sağlıyor. Çift bant bağlantı korunurken çevrenizdeki ağ girişimine bağlı olarak 2,4 GHz ile 5,8 GHz arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu arada maksimum uçuş süresinin  rüzgarsız koşullarda 30 dakika olduğunu da belirtelim.

Kutuda drone ve kumandanın yer aldığı paket 999 dolardan satılacak. Fly More Combo paketi ise 1,299 dolar fiyat etiketi taşıyor.