DJI yepyeni drone modeli Mavic Air 2 ile yine çıtayı yükseltiyor. Kamera sistemi anlamında önemli bir atılım yapan modelde bulunuyor.  Mavic Air 2’nin 48 MP 1/2 inç sensörlü kamera sistemi ile daha fazla keskinlik ve detay sunan 12 MP fotoğraflar ya da gerekiyorsa 48 MP fotoğraflar çekmek de mümkün.

Mavic Air 2 video çekimi içinse 4K 60 FPS, 8K Hyperlapse, HDR ve 1080p 120 FPS ya da 240 FPS seçeneklerini sunuyor. Videolar için 3 yönlü gimbal ile elektronik görüntü sabitleyici (EIS) uyumlu bir ikili durumunda. 470 gr ağırlığındaki drone 34 dakika uçuş süresi sunabiliyor.

Yeni Hyperlight modu ise düşük ışık koşullarında daha iyi fotoğraflar vadediyor. Bunun için farklı diyafram değerlerindeki 7 fotoğraf bir araya getiriliyor. Spotlight 2.0, ActiveTrack 3.0 , Point of Interest 3.0 yeni modlar arasında yer alırken; APS 3.0, AirSense ve ADS-B alıcı ise yeni güvenlik özellikleri.

Yeni tasarıma sahip uzaktan kumanda ise akıllı telefonunuzu artık kontrollerin üzerinde tutuyor. 10 km bağlantı mesafesi ise geliştirilen radyo kontrolcü ve DJI’ın Wi-Fi yerine gelen OccuSync adlı iletişim teknolojisi sayesinde elde ediliyor.

11 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek olan Mavic Air 2 için 799 dolar fiyat belirlenmiş. 3 batarya, ND filtreler, omuz çantası, şarj cihazı ve ekstra pervane sunan Fly More kombo paketini almak isteyenlerin ise 988 dolar ödemesi gerekiyor.