DJI tarafından ultra hafif yapısı ile dikkat çeken DJI Mini 2 tanıtıldı. DJI Mavic Mini modelinin halefi olan drone sadece 249 gram ağırlığında. Portatif tasarımı sayesinde katlanabilen ürünü taşımak da bu anlamda oldukça kolay. Ek olarak geliştirilmiş görüntüleme yetenekleri, daha uzun uçuş süresi ve daha iyi iletişim teknolojisi de öne çıkanlar arasında.

Şirketin kendi OcuSync 2.0 iletişim teknolojisini kullanan drone bu anlamda kumandası ile daha iyi, stabil ve uzun bir mesafeli bir bağlantı kuruyor. Sunulan menzil ise selefine göre yüzde 150 artarak 10 kilometreye çıkıyor. Geliştirilen motorlar ile birlikte uçuş süresi ise 31 dakikaya çıkmış durumda. Motorların gelişimi daha yüksek hızlar ve daha iyi hızlanmanın da önünü açmış. Ürün 38.6 km/s hıza çıkabiliyor.

Görüntüleme tarafında ise yeni 1/2.3 inç 12 MP sensör ile 4K 30 FPS videolar 100 Mbps ile çekilebiliyor. Ayrıca, RAW formatta fotoğraflar çekmek de mümkün. Kamera ise drone hareketini, rüzgarı ve ani yön değişikliğini telafi edebilen 3 eksenli bir gimbal üzerine monte edilmiş. Full HD çözünürlükte kayıt sırasında Mini 2’nin 12MP kamerası 4x dijital yakınlaştırma sunuyor. Önceden programlanmış modlar arasında ise Dronie, Helix, Rocket, Circle, Boomerang ve daha fazlası mevcut.

Mini 2 için yeni aksesuarların duyurulması da ihmal edilmedi. 360 derecelik pervane korumaları, DJI Mini Çanta, şarj kutusu ve drone üzerine küçük bir LED ekran takılmasına izin veren bir geçmeli adaptör bu aksesuarlardan.

Mini 2 satışları yurt dışında başlamış durumda. Standart versiyon 449 dolar fiyat etiketi ile satılırken 3 batarya, şarj istasyonu, taşıma kılıfı ve uzaktan kumandalı Fly More Combo paketi ise 599 dolar.