Bentley Bentayga, Speed iyileştirmesi alarak dünyanın en hızlı üretim sınıfı USV modeli oldu. Şirketin yeni amiral gemisi modeli Bentley Bentayga Speed 6 litrelik çift turboşarjlı W12 motoru ile 626 beygir güç üretebiliyor. İşte, Bentley Bentayga Speed özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar.

Bentley Bentayga Speed özellikleri ile rakiplerinin arasında sıyrılıyor

Bentley Bentayga Speed 12 silindir güçlü motoru ile 0-100 km/s hıza sadece 3.8 saniyede çıkabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 305 km/s. SUV’un spor moduna yapılan iyileştirmelerle W12, 8 ileri otomatik şanzıman ve süspansiyon tepkiselliği yükseltiliyor. Artan performans için gereken durdurma gücü ise bugüne kadar bir Bentley araçtaki en büyük seramik fren setleri ile sağlanıyor.

Yeni Bentayga Speed koyu renk farlar, gövde renginde yan eteklikler, bagaj spoyleri, koyu renk radyatör ve tampon ızgarası ile 22 inç jantlar ile birlikte geliyor. Oldukça donanımlı olan kabin ise yeni bir renkle iç mekanı ayırıyor ve ilk defa Bentayga içinde Alcantara kullanılıyor. Yine Speed versiyonda elmas şekilli kapitone detaylara sahip minder destekleri, kapı panelleri ve arka panel bulunuyor.

Birkaç hafta sonraki 2019 Cenevre Otomobil Fuarı ile lansmanı gerçekleştirilecek olan Bentley Bentayga Speed fiyatı şu an için açıklanmıyor. Öte yandan standart modelin 230 bin dolardan başladığını unutmamak gerek.