Xiaomi dünyanın ilk seri üretim şeffaf TV modeli Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition ile dikkatleri üzerine çekti. Minimalist tasarıma ve amiral gemisi özelliklere sahip. 55 inç büyüklüğündeki 5.7 mm ultra ince ekran, kenardan kenara şeffaf ve kendinden aydınlatmalı bir tasarım ile geliyor. TV, görüntüleri adeta havada asılı tutarcasına bir görünüm sunarken kapatıldığında şeffaf bir cam parçası haline dönüşüyor.

Mi TV LUX Transparent Edition, tüm işlem birimlerini ise taban standında barındırıyor. Şeffaf OLED panel 150.000:1 kontrast oranı ve sonsuz dinamik kontrast oranı sunuyor. Bu da ekstra zengin siyahlar ve üst düzey parlaklık anlamına geliyor. Yüzde 93 DCI-P3 renk spektrumu desteği, 1.07 milyar renk kombinasyonu gösteren 10-bit panel, 120 Hz tazeleme oranı, 1 ms hızlı tepki oranı için 120 Hz MEMC teknolojisi diğer detaylardan.

Xiaomi AI Master Smart Engine ve MediaTek 9650 özel yapım TV çipini kullanan şeffaf TV, 20’den fazla optimizasyon algoritması ve canlı görüntüler için grafik çözünürlüğünü akıllıca iyileştirmek için beş ana kullanım senaryosu için özel optimizasyon içeriyor. Dolby Atmos desteğine sahip teknoloji ise uygun ses modu seçmek için ekrandaki içerik türünü algılayabiliyor. TV, yerleşik olarak bulunan görsel özellikleri kontrol etmek için tasarlanmış özelleştirilebilir MIUI arayüzünde çalışıyor.

16 Ağustos itibarıyla piyasaya çıkacak olan TV’nin fiyatı ise 7.195 dolar.