İsveçli güzellik teknolojisi markası Foreo tarafından İngiltereli kadın ve erkekler ile gerçekleştirilen “En Güzel Yaş Alan Ünlüler” adlı araştırma sonuçlandı. Araştırmada kozmetik tedaviye biraz ya da hiç başvurmayan ve zarif şekilde yaşlanan Richard Gere yüzde 17 oy oranı ile En Güzel Yaş Alan Erkek Ünlü olarak seçildi. Bu beyefendinin özellikle Julia Roberts ile birlikte oynadığı Özel Bir Kadın (Pretty Woman) filmindeki performansını unutmak mümkün değil.

İşte En Güzel Yaş Alan Erkek Ünlüler ve Kadın Ünlüler

Richard Gere’ı takip eden isimler ise Liam Neeson, Pierce Brosnan, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford, Kevin Bacon, Sir Paul McCartney, Robert de Niro, Gary Oldman ve Mick Jagger olarak sıralandı. Araştırmadaki ilginç bir detay ise erkek tarafında 16-29 yaş grubunun Schwarzenegger’ı ilk üçte, 29 ve üstü yaş grubunun ise nam-ı diğer Terminator’u ilk üçün dışında söylemesi.

Ünlü hanımefendiler tarafını da es geçmeyelim. En Güzel Yaş Alan Kadın Ünlüler ise şu şekilde sıralanıyor: Helen Mirren, Kraliçe Elisabeth, Madonna, Dolly Parton, Cher, Judi Dench, Tina Turner, Kim Basinger, Sharon Stone ve Susan Sarandon.

Peki sizce, aynı araştırma ülkemizde yapılsaydı siz hangi isimleri verirdiniz? Yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.