Apple tarafından uzun zamandır konuşulan Apple AirTag duyuruldu. Bul uygulaması ile bütünleşik olarak çalışacak olan eşya izleme ürünü bundan böyle eşyalarınızı kaybetmemenize yardımcı olacak.

AirTag, Bul uygulamasını kullanarak izleme yapmak için herhangi bir nesneye takılabiliyor. Bu ayın başlarında Apple, uygulamaya entegre edilecek ilk üçüncü taraf ürün setini de duyurmuştu. AirTag, dokunsal geri bildirim dahil olmak üzere yakınlarda kaybolan bir öğeyi ararken kesin konum sağlayan “Hassas Bulma” adlı bir UWB işlevini içeriyor.

AirTag’ler için eşleştirme işlemi AirPod kablosuz kulaklıklara oldukça benziyor. iCloud hesabınıza eklemek için iOS aygıtınızın yanına eşleştirilmemiş bir AirTag yaklaştırmanız yeterli. Birden çok etiketi sırayla eşleme şansınız da mevcut. Ürün, tabii ki gizlilik koruma özellikleri de içeriyor. Apple cihazlarınızdan biri size ait olmayan bir AirTag taşıdığınızı fark ettiğinde de sizi uyarabiliyor.

Apple AirTag, 30 Nisan tarihinden itibaren satışa sunulacak. Ürünün fiyatı ise 300 TL olacakken 999 TL karşılığında 4’lü paket alma şansınız da bulunuyor.