Fitbit en yeni fitness bilekliği modelini tanıttı. Fitbit Charge 4 markanın dahili GPS özelliğine sahip ilk modeli olarak karşımıza çıkarken bu sayede doğa yürüyüşü, koşu, bisiklet gibi outdoor aktiviteleri için daha ideal hale geliyor. Ürünü yüzmede de kullanabileceğinizi belirtelim.

Charge 3 gibi yine ince ve hafif tasarımın devam ettirildiği Charge 4, Spotify Connect & Control özelliği sunan ilk Fitbit modeli. Bu sayede diğer cihazlarda Spotify’da müzik çalma kontrol edilebiliyor. Ürünü yüzmede kullanmanız da mümkün. Ürün 7 güne kadar pil ömrü sunuyor. Öte yandan, sürekli GPS kullanımında bu süre 5 saat. SpO2 sensörü, akıllı uyandırma, uygulama bildirimleri ve Fitbit Pay ise diğer özellikler arasında.

Active Zone Minutes adlı yenilik ise atılan adımların sayısının ötesine geçen bir metrik olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yerine, herhangi bir enerji verici aktivite için çabalarınızı izlemek için kişiselleştirilmiş kalp atış hızı bölgelerinizin kullanıldığı ifade ediliyor. Bu özelliğin Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Kalp Derneği’nin her hafta 150 dakika orta veya 75 dakikaya kadar güçlü aktivite öneren önerilerine dayandığı paylaşılıyor.

Fitbit Charge 4, 13 Nisan tarihinde 150 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek.