Canon CLIQ adını verdiği ve anında baskı olanağı sunan iki yeni kamera duyurdu. Polaroid ile başlayan akımı günümüzde biraz daha farklı bir biçimde sunan Canon CLIQ, tahmin edeceğiniz üzere Fujifilm Instax ile rekabete giriyor.

Canon IVY CLIQ Instant Camera Printer (Zoemini C), 5 MP çözünürlüğünde ve otomatik flaşa sahip. Yaban Arısı Sarısı, Deniz Kenarı Mavisi ve Uğur Böceği Kırmızı renk seçenekleri olan modelle 2×2 veya 2×3 çıkartmalar basılabiliyor. MicroSD kart girişi ile fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarma olanağına da sahipsiniz. Ürünün fiyatı ise 100 dolar.

Canon IVY CLIQ+ Instant Camera Printer + App (Zoemini S) ise artısına uygun olarak 8 MP çözünürlüğünde. Kamera, Canon Mini Print uygulamasına ise Bluetooth üzerinden bağlanıyor ve filtreler, fotoğraf çerçeveleri ve metin ekleme ile oldukça zengin fotoğraf baskı seçenekleri sunuyor. Yine MicroSD kart girişi olan, 2×2 veya 2×3 çıkartmalar basan ürünle grup fotoğrafları için uzaktan çekim olanağı da mevcut. Bu modelde ise İnci Beyazı, Safir Mavisi ve Yakut Kırmızı renk seçenekleri bulunuyor. Bu modelin bir artısı da 4 veya 8 LED ile aydınlatma sunan selfie aynası. Bu model ise 160 dolardan satılıyor.