Yepyeni Ghostbusters filmi için beklenen fragman sonunda geldi. Orijinal Ghostbusters yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman tarafından yönetilen Ghostbusters: Afterlife, ilk iki Ghostbusters filminin devamı niteliğinde. Öte yandan, birçok kişinin tam da beklenen tarzda bir devam filmi olduğunu söylemek zor. 2016 tarihli yeniden çevrim de tamamen göz ardı ediliyor.

Hikayen tek başına iki çocuk büyüten Callie ve onun bilime takıntılı kızı Phoebe ile yeni teknolojilere meraklı oğlu Trevor ekseninde geçiyor. Aile, Oklahoma’da küçük bir kasabaya taşınıyor ve burada Callie’nin hiç tanımadığı babasından kalan eski bir eve yerleşir. Zaman içerisinde çocuklar Hayalet Avcıları ile bilmedikleri bir bağları olduğunu öğrenmeye başlıyor. Bu arada kasabadaki öğretmenlerden Mr. Grooberson da onlara yol gösteriyor.

Filmin oyuncuları arasında ise Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace ve Paul Rudd bulunuyor. Ayrıca esas kadrodan Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson ve Sigourney Weaver’ın da geri döneceği söyleniyor.

Ghostbusters: Afterlife vizyon tarihi ise 10 Temmuz 2020.