Harley Davidson’un ilk macera motosikleti olan Pan America 1250 huzurlarınızda. 118 yaşındaki efsane markanın bu yeni motosikleti hem felsefesi hem de demografiği ile yakın dönemin en önemli çıkışı olarak nitelendiriliyor.

Model yeni 1.250 cc V-twin’ motoru ile 150 beygir güç ve 127 Nm tork üretiyor. 22 litrelik bir deposu bulunan motor 242 kilogram ağırlığında. Motosiklet ayrıca, tamamen ayarlanabilir Showa süspansiyonuna, Brembo frenlere ve devasa 6.8 inç TFT ekrana sahip.

Gösterge paneli, Harley-Davidson mühendislerinin Pan America’ya entegre ettiği etkileyici elektronik dizisinin bir parçası. Dört ön ayarlı sürüş modu ve programlanabilir bir kullanıcı modu standart donanım olarak gelirken, altı eksenli atalet ölçüm birimi (IMU) çekiş kontrolünü, viraj ABS’sini ve bağlantılı frenlemeyi hafifletiyor. Special ile sunulan bir başka kullanışlı özellik motosiklet durduğunda şasiyi 1 ila 2 inç alçaltan uyarlanabilir sürüş yüksekliği olarak karşımıza çıkıyor. Sürücü tekrar hareket etmeye başladığında ise sürüş yüksekliğine geri dönülüyor.

Harley-Davidson Pan America 1250 ve Pan America 1250 Special ilkbaharda 17,319 dolar fiyat ile satışa sunulacak.