Her ne kadar dış görünüşünüze giyim ve kuşamınıza dikkat ederseniz edin, yaptığınız ufak hatalar sizi bir anda hataya düşürebiliyor. Bazen mevsimine göre kullanılmayan kumaşlar bazen de yanlış bedenlerde tercih edilen kıyafetler yüzünden kendinizi doğru ifade edemiyor olabilirsiniz. Biz de giyim konusunda erkekler tarafından en çok yapılan yanlışları sizin için derledik. Peki, dikkat etmeniz gereken giyim tüyoları neler?

Hayat kurtaracak giyim tüyoları

Arka cebe cüzdan koymayı bırakın!

Her banka ve mağaza için ayrı ayrı kartın yer aldığı ya da nakit para taşımayı tercih edenlerin kabarık cüzdanları pantolonlarınızın arka ceplerini mahvediyor. Arka cepte deforme bir görüntü oluşturan cüzdanlar ne kadar şık ve bakımlı olursanız olun size kötü bir görüntü kazandırıyor. Ayrıca, devamlı cüzdan üzerinde oturmanız sağlık açısından da büyük bir sorun teşkil ediyor. Uzmanlar cüzdan üzerinde oturmanın leğen kemiğinde dengesizlik oluşturduğunu ve bu sebeple sakıncalı olduğunu söylüyor.

Mevsime göre hangi kumaşları tercih edeceğinizi öğrenin

Örneğin, sürekli takım elbise giyiyorsanız kışın ya da sonbaharda giydiğiniz takım elbiseleri yaz aylarında kullanmayın. Yazın pamuklu ya da keten kumaşlardan yapılan takım elbiseleri tercih etmeniz hem rahatınız açısından hem de şıklığınız açısından sizi daha iyi hissettirecektir.

Kısa kollu gömlekler tercih etmeyin

Kısa kollu ve cepli gömlekler genellikle belirli bir yaş üzerindeki erkeklerin tercihleri arasında yer alır. Eğer stilinize ve görünüşünüze dikkat ediyor ve beğenilmek istiyorsanız yaz aylarında bile uzun kollu keten ya da pamuklu ince gömlekleri tercih edin.

giyim tüyoları

Ayakkabı temizliği de olmazsa olmazlardan

Yapılan anketlerde insanlarda en çok dikkat edilen konularda saç, diş ve ayakkabı geliyor. Ayakkabının temiz olması bir erkeğin temiz ve bakımlı olduğunun büyük bir işareti olarak sizi öne çıkarıyor. Bu sebeple her gün aynı ayakkabıyı giymeyip ayakkabınızı bir gün dinlendirmeniz, gün aşırı tozunu almanız hem bakım açısından hem de şıklığınızı tamamlaması açısından önemli sayılıyor. Ayrıca özellikle yaz aylarında spor ayakkabılarınızı çıplak ayaklarla giymemeniz hem ayak sağlığınız ve bakımınız açısından hem de ayakkabılarınızın temiz ve bakımlı görünmesi açısından size ip ucu olabilir.

Ceket seçimi ve iliklenmesi sizi ele verir

Eğer satın aldığınız ceketin sizin üzerinizde nasıl durduğunu anlayamıyor ya da karar veremiyorsanız bunu test etmenin çok kolay bir yolu var.  Beğendiğiniz bir ceketi giydikten sonra kolunuzu bir duvara yaslayın. Eğer omzunuz ceketin omuz kısmıyla aynı anda duvara değiyorsa ceket vücudunuza uygundur. Öte yandan ceketin omuz kısmı duvara değiyor ancak sonra sizin omzunuz değiyorsa o ceketi almayın.

Bir başka konu ise ceket ilikleme. Ceketinizin en üst düğmesini iliklemek size kalmış bir konu. Fakat eğer ceket giyiyorsanız ve üzerinizde daha iyi durmasını istiyorsanız ortadaki düğmeyi her daim iliklenmeniz gerekiyor. İlk iki düğmede anlaştık, sıra geldi 3’üncü düğmeye. Ceket giyerken 3’üncü düğmeyi sakın iliklemeyin. Bu durum hem oturup kalkarken vücudunuzun duruşunu bozar hem de ceketin tarzını bozar.