Aston Martin bugüne kadar ürettiği en pahalı otomobili ile karşımızda. Aston DBZ Centenary Collection’ın bir parçası olan ve Le Mans 24 Saat yarışında gösterilecek Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation sadece 19 adet üretilecek. Aracın 1960’larda Ferrari ile yarış için üretildiğini de not olarak düşelim.

24 saatlik dayanıklılık yarışının tamamında sergilenecek olan sadece pist için onaylı yarış otomobillerinin her biri 4.500 saatli özenli ve titiz bir çalışmanın ürünü. Rosso Maja kırmızı boyası ile Max Mayer ve ICI adlı orijinal araçların boya tedarikçilerine selam çakan aracın kokpitinde obsidyen siyah deri döşemelerde tamamlayıcı olmuş. Zemin ise siyah Wilton halılar ile kaplı.

Kaputun altındaki 4.7 litrelik düz 6 motor 390 beygir güç üretiyor. Güç arka lastiklere 4 ileri manuel şanzıman ve sınırlı kaymalı diferansiyel ile aktarılıyor. FIA onaylı takla kafesi standart geliyor.

6 milyon sterlin ve vergilerle oldukça uçuk bir ücreti olan araçların teslimatları ise bu ıylın üçüncü çeyreğinde gerçekleştirilecek.