Yeni Mercedes-Benz S serisi sahip olduğu teknolojiler ve yeniliklerle ön plana çıkmayı başarıyor. Kendinden sonra piyasaya sunulacak olan modellere referans model olarak gösterilen yeni 2021 Mercedes-Benz S Serisi, aynı zamanda otonom sürüş teknolojisini de bir adım daha öne taşıyor.

2021 Mercedes-Benz S Serisi Özellikleri

Yeni nesil teknolojilerle beraber bambaşka bir deneyim sunan 2021 model aracın giriş paketi, 3.0 litrelik 6 silindirli motorla beraber geliyor ve 365 beygir güç üretiyor. Bir üst pakette ise 430 beygir güç üreten bir motor yer alıyor. 2.9 litrelik dizel motorlu modelse 285 beygir ile 325 beygir arasında güç dinamiği sunuyor. Yeni jenerasyonda da 12 silindir mimarisini tercih listesinde görmeye devam edeceğimiz en büyük sürprizler arasında. Çin’de tanıtılacak olan bu motorun 630 beygir dolaylarında bir güçle gelmesi bekleniyor. 0,22 C d rüzgar sürtünme katsayısı ile dünyanın en iyi aerodinamik verimliliğine sahip otomobillerinden biri olarak asfalta inecek 2021 Mercedes S-Serisi kullanıcı deneyimini yeni bir noktaya çıkartacak. Bu arada araçların 0-100 km/s hıza ne kadar sürede ulaştıkları konusunda bilgi verilmiyor.

Başta da belirttiğimiz teknoloji tarafında ise 30 hoparlörlü Burmester 4D ses sistemi, ayarlanabilir koltuklar, 10 farklı masaj programı, artırılmış gerçeklikli head-up ekran, gelişmiş MBUX bilgi eğlence sistemi, 12.8 inç OLED ekran, interaktif fiber optik Active Ambient Lightning sistemi, gelişmiş güvenlik özellikleri dikkat çekiyor.