Apple, California Streaming etkinliğinde iPhone 13 serisi öncesinde en yeni akıllı saatini tanıttı. Peki, Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple Watch Series 7 Özellikleri

Daha büyük ve daha iyi olarak lanse edilen Apple Watch Series 7 şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip. Ekranın öncekine göre yüzde 20 daha fazla alana sahip olduğu ve çerçevenin yüzde 40 daha ince ve 1.7 mm kalınlığında olduğu belirtiliyor. Ekran ayrıca artık yüzde 70 daha parlak. Kasa şekli daha yumuşak ve daha yuvarlak kenarlar ile dikkat çekiyor. Akıllı saatin çatlamaya, suya ve toza dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Uygulamalar da daha büyük ekranlar için optimize edilmiş durumda. Etkileşimi daha kolay, ekranda daha fazla metin gösteren, dokun veya kaydır özellikli tam klavye sunuyor. Özellikle Serie 7 için yeni saat yüzleri de öne çıkıyor. Artık bisiklet sürüşü için de destek sunulurken bisikletten düşmeler için de tespit yapılabiliyor. Geliştirilen antrenman algoritması ile e-bisikletler için de daha iyi destek sağlandığı paylaşılıyor. Batarya süresi ise yine 18 saat ancak akıllı saat artık daha hızlı şarj oluyor. Ürünün sadece 45 dakikada yüzde 80 şarj olabildiği belirtiliyor.

Beş yeni alüminyum rengi ise gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, mavi, kırmızıyken ayrıca çeşitli renklerde paslanmaz çelik ve titanyum seçenekler de mevcut. Ayrıca, Nike ve Hermes modelleri de sunuluyor. Mevcut tüm bantların Series 7 uyumlu olduğunu da belirtelim.

Watch Series 7 Fiyatı

Sonbahar sonunda satışa sunulacak olan Apple Watch Series 7, 399 dolardan başlayan fiyatlara sahip.