Bentley Mulliner Collections portföyünün ilk özel sürüm modeli olan Bentley Continental GTC Equestrian Edition görücüye çıktı. Mulliner imzası taşıyan model, İngiliz otomobil üreticisinin at sever müşterisi için hazırladığı ve sadece 1 adet olan bir araç.

At yarışı takviminin en prestijli etkinliği olan Cheltenham Festivali ve binicilik mirasından ilham alan araç, yüksek performanslı Bentley Continental GT Convertible üzerine kurulu. Devasa 6.0 litrelik W12 motora ev sahipliği yapan araç 0-100 km/s hıza sadece 3.7 saniyede çıkabiliyor. Spruce adı verilen özel bir yeşil tonu kullanılan Equestrian Edition, krom donanım yerine parlak siyah kaplama ile daha şık ve agresif bir görünüm kazanıyor. Siyah 22 inç Mulliner Driving Specification jantlar da araca ayrı bir hava katıyor.

Kabinde ise açık tavan adeta at ve sürücüsü temasına uygun olarak tercih edilmiş. Oldukça lüks bir şekilde makyajlanan kabinde altın detaylar ve ceviz kaplamalara üst kalite tüvit kumaştan yapılmış Bentley’in ikonik elmas kapitonesine sahip detaylar eşlik ediyor.

Bentley Continental GTC Equestrian Edition fiyatı hakkında ise açıklama yok.