Dodge, Challenger efsanesinin 50. yılını hatıra niteliğindeki özel bir versiyon ile kutluyor. Dodge Challenger 50th Anniversary Commemorative Edition adını taşıyan araç tabii ki birçok detaya sahip.

Commemorative Edition; elle boyanmış saten siyahı kaput, siyah kaplı tavan ve bagaj kapağı, modele özgü çamurluk armaları, Challenger 50. Yıl ızgarası, Gold School kaplamalı spoyler armaları, LED aydınlatmalı 50 logoları ile ışıklandırılmış Air Catcher farlar, saten siyah yakıt kapağı, saten siyahı Dodge stop lambası arması, Challenger 50 logolu gösterge paneli arması, 20 inç Gold School jantlar ve kırmızı Brembo frenler ve tunç rengi fren kaliperleri ile tam bir detay zengini. İçeride ise ısıtmalı-soğutmalı koltuklar, sepya tonında dikiler, Alcantara kapı destekleri ve karbon fiber detaylı bileşenler göze çarpıyor.

Bu ay itibarıyla siparişleri alınmaya başlayacak ve sonbaharda teslim edilmesi planlanan araçlarda Commemorative Edition opsiyonu için 4.995-11.495 dolar arasında ek ödeme yapmak gerekiyor.