Apple tarafından 15 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Time Flies etkinliği ile Apple Watch Series 6 tanıtıldı. İşte, Apple Watch Series 6 özellikleri.

Apple Watch Series 6 Özellikleri

Series 4 ve Series 5 ile benzer tasarımı sürdüren Apple Watch Series 6, yine 40 mm ve 44 mm kasa seçenekleri ve Her Zaman Açık Retina Ekran ile geliyor. Artık Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Roze Altın renk kasa seçeneklerinin yanına bir de yeni Mavi Alüminyum ekleniyor. Hatta PRODUCT (RED) kapsamında Kırmızı bir kasa seçeneği de mevcut. Yeni saat arayüzleri ile de kişiselleştirme deneyimi

Akıllı saatin seleflerinden öne çıkan özelliği kan oksijeni (SpO2) satürasyonunu ölçebilme yeteneği. Bunu da kan oksijeni seviyelerini ölçebilen oksimetre sensörü ile başarıyor. Yüzde 95 ile 100 arasındaki kan oksijeni seviyeleri sağlıklı olarak kabul edilirken yüzde 80’in altındaki seviyelerde kalp ve beyin işlevselliğinin bozulmasına sebep olabiliyor. Hatta bunun devam etmesi durumunda solunum ve kalp durması riskinin de yaygın olduğu ifade ediliyor. Yeni Apple Watch ise belirli bir eşiğin altına düşüldüğünde kullanıcısına hemen bildirimde bulunuyor.

A13 Bionic tabanlı ve çift çekirdekli yeni S6 çipini kullanan model daha fazla performans sunarken yeni sensörlere de sahip. Bunlardan birisi de altimetre (yükseklik ölçer). Yeni kayış seçeneklerinin ise metallerden arındırıldığı görüyoruz. Yeni tek parça tasarımlar ve geri dönüştürülmüş materyaller öne çıkıyor.

Yurtdışında 18 Eylül tarihi itibarıyla satışa çıkacak GPS özellikli akıllı saatin fiyatı ise 3.799 TL olarak açıklandı. Bu arada kutudan artık şarj adaptörü çıkmayacağı bunun sebebinin ise çevreye daha atık bırakmak olduğu belirtiliyor.