Ferrari resmi olarak Ferrari 812 Competizione ve 812 Competizione A modellerini duyurdu. 812 Competizione modelinde standart 812 Superfast’ten ayıran bir dizi görsel değişiklik görebiliyoruz. Öncelikle artık büyük, tek bir merkezi hava kanalını benimseyen yeni kaputu karşılayan daha açısal bir ön kısım sunuluyor. Yüzde 10 daha verimli motor soğutması sağlamak için kaput havalandırma deliğiyle birlikte kanatlarda panjurlar da bulunuyor.

Aracın yan tarafına çok sayıda aerodinamik ve hafif bileşen eklenmiş ve gövde çalışması da yapılmış. Arkada patentli bir arka cam tasarımı ve arka ucun tüm genişliğini uzatan bir difüzör yer alıyor. Bu modeli 812 Superfast’tan ayrıca ayıran bir detay da dikdörtgen egzoz boruları.

Ferrari’nin Targa üst versiyonu olan 812 Competizione A’da ise tavanı kaldırmaktan çok daha fazlası yapılmış. Araç, 812 Competizione’den de daha alçak görünüyor.

812 Superfast’in 789 beygir gücünün aksine her iki araç da 818 beygir güç üreten 6,5 litrelik V12 ile donatılmış. En heyecan verici olan şey, zaten yüksek devirli 812’nin daha da aşırı hale getirilmiş olması ve 9.500 RPM’ye kadar çıkması.