Les Benjamins Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonu için marka kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, otuz yıllık hayatında yaşadığı kişisel dönüm noktalarından ilham alıyor. Rock n Roll yıldızı olma hayalleri uzak bir anı haline gelmiş olsa bile, bu hayal koleksiyona gençliğinin güçlü enerjisi halinde yansıyor.

Les Benjamins’in Türkiye kökenlerinde yatan Anadolu Rock kültürünün meditative ruhunun ortaya çıktığı koleksiyonda, Doğu’nun vizyonu zihin açıcı Batı fenomenine bir köprü oluşturuyor. Her bir parça ve detayda Les Benjamins dünyasında reddedilemez bir evrime işaret eden Wild Wild East ile Bünyamin Aydın, kadın ve erkek giyim ve aksesuarlarda çağdaş ve zengin bir koleksiyon sunuyor.

Koleksiyon, otantik teknik ve inovatif kumaşların tercih edildiği çok yönlü ve ‘casual’ parçalar, buz grisi, soluk sarı, nar çiçeği ve mavi renkler ile Anadolu kültürüne selam niteliği taşıyor. İstanbul’un kırmızı laleleri, kadife kumaş veya gömlek desenleri üzerinde canlanırken, Les Benjamins’in imzası haline gelen halı deseni jakarlı elbise, eşarp ve kazaklarda ortaya çıkıyor. Gri yün takım elbise ve hardal rengi dış giyim parçalarında yer alan kakma örgü ve baskılarda Nemrut Dağı ve Kaçkar Dağları’ndan ilham alınırken, koleksiyondaki her bir parça 70’lerin vinil plak kapaklarının psikedelik (psychedelic) grafiklerini hatırlatıyor. Rock ruhu, yumuşak deri trençkotlar, bootcut paça ve saçaklı kol kesimleri, kristal işlemeler ve peluş kürk gibi arketipik detaylar ve silüetlerde öne çıkıyor.

Les Benjamins Sonbahar Kış 2020 Paris sunumunda 1972’den beri, basketbol sahalarından sokaklara bir stil ikonu olan Nike Blazer yer aldı.