PUMA, Les Benjamins ile gerçekleştirdiği iş birliği ile sokak stilini yeniden şekillendiriyor. Hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın’nın dokunuşlarıyla yeniden yorumlanan Puma Thunder, retro ruhunu yaşatan yeni siluetiyle ilk kez 6 Aralık tarihinde Dubai’de sergileniyor.

Bünyamin Aydın, seyahat ve fotoğraf tutkusundan ilhamla tasarladığı ve kameranın odak noktasını andıran yeni logosunu, işlevsellik, giyilebilirlik ve çok yönlülük kavramlarından ilham alarak tasarladığı Puma Thunder modeline taşıyor. Her iki markanın da DNA’sını taşıyan ve eşsiz bir görünüme sahip olan tasarım, harflerin arasındaki boşluk ve cesur yazı karakterleriyle de güçlü stillerin ruhunu yansıtıyor.

Puma’nın bağcıksız ayakkabı teknolojisi Disc ve klasik Formstrip desenleri  ile buluşan  PUMA x Les Benjamins’in ilk tasarımı Bünyamin Aydın’ın geleneksel Türk halı baskısı grafiği ile de kişiselleştiriliyor. Nefes alabilen yapısı ile de kullanım rahatlığı sağlayan Puma Thunder’da, tekstil dokuması ve plastik kordonlar tasarımın süet üst yüzeyinde kullanılıyor.

“Keşif Yolculuğu” serilerini başlatmak için PUMA ve 13. Witness ile ortak olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bünyamin Aydın tasarladığı yeni Puma Thunder için; “Yeni logomuz, fotoğraf kültürünü temsil eden bir kameranın menzilinden ilham alıyor. Amacımız dünyanın dört bir yanından gelen insanları yine dünyanın dört bir yanından gelen güzel hikayeler ve kültürlerle buluşturmak. Puma ile ilk iş birliğimiz, Les Benjamins’in doğduğu Türkiye’de başladı, zamanla başka ülkelerin ve kültürlerin ortaya çıkışını izleyebilirsiniz”. dedi.

Puma’nın spor mirası Les Benjamins’in DNA’sı ile harmanlandı

Puma ve Les Benjamins koleksiyonun olağanüstü kampanya görüntüleri için fotoğraf sanatçısı 13. Witness, doğu ve batıyı köprüleyen yolculuğu betimlemek için de New York’tan Türkiye’ye geldi. PUMA Thunder Disc x Les Benjamins’i içeren birkaç teaserdan ilham alan fotoğraf sanatçısı 13. Witness, “Puma ve Les Benjamins ile Türkiye’ye ilk ziyaretim nefes kesiciydi. Hem İstanbul hem de Kapadokya’daki keşif yolculuğum, ailemin mirasını derinden araştırmam ve ülkemin sahip olduğu zengin kültürü belgelemem için bana ilham verdi.”

Dünyayı gezerken, Türkiye kesinlikle benim için ikinci bir ev oldu. Ben de dünyanın geri kalanını yaratıcı merceğimden keşfetmeyi ve yakalamayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Puma Thunder Disc x Les Benjamins’in ilk modeli 6 Aralık’ta Dubai’de SoleDXB sokak kültürü fuarında tanıtılacak ve hemen ardından 25 Aralık’ta da Türkiye’de Les Benjamins’in Ekim ayında Nişantaşı’nda açılan flagship mağazası ve Puma İstinyepark flagship mağazasında satışa sunulacak.