Virgil Abloh Louis Vuitton Sonbahar 2019 koleksiyonu içerisindeki Michael Jackson’dan ilham alan ürünlerin üretilmeyeceğini ve satışa sunulmayacağını açıkladı. Koleksiyonun ilk kez 2019 Paris Moda Haftası ile sergilenmiş olduğunu da hatırlatalım. Tabii ki Louis Vuitton Michael Jackson ürünleri konusunda almış olduğu bu karar için Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland’i işaret ediyor.

Louis Vuitton Michael Jackson ürünlerini koleksiyonundan çıkardı

Virgil Abloh tarafından tasarlanan Louis Vuitton Sonbahar 2019 erkek giyim koleksiyonu Michael Jackson’ın sahnedeki stilinden referanslar taşıyordu. Jackson ilhamlı Askeri tarzda ceketler, büyük boy armalar ve beyaz eldivenler, baskılı tişörtler gibi parçalar koleksiyondan çıkartılmış durumda.

Ocak ayındaki moda etkinliği sırasında Louis Vuitton Michael Jackson belgeselinden habersiz olduklarının altını çiziyor. Ayrıca lüks giyim markası, çocuk güvenliği ve mutluluğuna büyük önem verdiklerini vurguluyor. Bu sebeple de belgeseldeki iddialardan rahatsız olunmasından dolayı böyle bir karar alındığı paylaşılıyor.