Louis Vuitton’un beklenen Sonbahar/Kış 2021 Erkek Giyim koleksiyonu için Virgil Abloh ayrılış hikayesini anlatıyor. Çeşitli merceklerle anlatılan tasarımcı, topluma dayalı olarak insanlar hakkında yapılan varsayımları araştırıyor; nasıl giyiniyoruz, cinsiyetimiz, geçmişimiz ve cinselliğimiz. “The Artist”, “The Salesman”, “The Drifter” ve daha fazlasını içeren arketipler aracılığıyla hikayeler yaratan koleksiyon, James Baldwin’in Stranger in the Village’dan ilham alan performans sanatı aracılığıyla sunulan bir avuç temayı ve Lawrence Weiner’ın kavramsal sanatını içeriyor.

Moda söz konusu olduğunda Virgil Abloh, deneysel ve zaman zaman alışılmadık. Yerde sürüklenen paltolar, etekler ve bornozdan ilham alan paltolar da dahil olmak üzere yeni bir estetik ortaya konuyor. Elbette, tasarımcının orijinal sokak giyimi etkileri LV’nin tanınan monogram desenli kaplamalı takımları, çantaları ve eşarplarının yanı sıra kolej ceketleri, kapüşonlu ceketler ve blazer ceketler gibi parçalarda da mevcuttu. Abloh, bizleri yeni sokak giyimi kovboy estetiği, gösterişli botlar, tokalı kemerler ve abartılı şapkalarla da tanıştırdı.

Koleksiyonda yer alan bir diğer motif ise, Abloh’un koleksiyonu insan yapımı kuralları ve içinde yaşadığımız toplumu keşfederken vurguladığı bir şey olan “Turist ve Purist” idi. Abloh, Dijital çağın bilgi alanlarına erişimi demokratikleştirdiğini ve Turistler ve Puristler’in birlikte yaşadığı yeni bir moda eko-sistemi yarattığını açıklamaya devam ediyor. Koleksiyon, her iki zıtlığı öne çıkarıyor ve birleştiriyor.

Sonuç olarak, koleksiyon, baştan sona ortak bir iplik olarak yeşil rengi öne çıkaran cesur kıyafet ve gösterişli aksesuarların eklektik bir karışımı. Virgil Abloh’un sokak giyiminin yanı sıra mimari geçmişinin bir karışımını görmek de mümkün.

Bu koleksiyon mesajı yardımcı olmaktan çok kafa karıştırıcı hale geliyor, ancak parçaların kendisi Abloh’un şimdiye kadarki en güçlülerinden bazıları olabilir. Kişiye özel paltolar, keskin kovboylardan ilham alan şapkalar ve botlar, pileli etekler ve kadınlık unsurları Louis Vuitton için yeni ve marka için büyük bir değişimin başlangıcı olabilir.