1986 FIFA Dünya Kupası çeyrek finallerinin 51. dakikasında Arjantin milli futbol takımı, İngiltere takımına karşı bir hücum düzenlemeye başladı. İngiliz oyuncu Steve Hodge, ceza sahasının çevresini tam olarak birleştiremediği için, İngiliz oyuncu Steve Hodge topu kalecisine geri gönderdi ancak Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona pası keserek topu eliyle filenin arkasına yönlendirdi. Maradona, maçtan sonra “Biraz Maradona’nın başı ve biraz da Tanrı’nın eli” olduğunu itiraf etti.

İngiltere’yi mağlup ettikten sonra Arjantin, yarı finalde Belçika’yı ve finalde Batı Almanya’yı yenerek 1986 Dünya Kupası şampiyonu oldu. Maradona, takımın en değerli oyuncusu ve kaptanı olarak Altın Top ödülünü aldı.

Maradona’nın ikonik “Tanrı’nın Eli” ve “Yüzyılın Golü” maçında giydiği formayı, maçtan sonra Maradona ile forma takas eden İngiliz futbolcu Steve Hodge açık artırmaya çıkardı.

Sotheby’s çevrimiçi müzayedesinde 9,28 milyon dolar olan ve tahmini 5 milyon ABD Doları tutarındaki fiyatı neredeyse ikiye katlayan son satış fiyatı, “açık artırmada satılan en pahalı futbol forması” ve “satılan en pahalı spor hatırası” olmak üzere iki Guinness Dünya Rekoru kırdı.