Jeep Wrangler, markanın bugüne kadarki en güçlü modeli olan Jeep Wrangler Rubicon 392 ile karşımıza çıkıyor. 470 beygir güç ve 637 Nm tork ile 6.4 litrelik V8 ile güçlendirilmiş, yeni yüksek -performanslı Jeep, Wrangler’ın bilindiği arazi kabiliyetini sunarken, 0-100 km/s hıza sadece 4,5 saniyede çıkabiliyor.

Motor ise zorlu, arazi veya yumuşak olmak üzere otoyolda hızlı sürüş de dahil her şey için tasarlanmış vites oranlarına sahip alüminyum kanatlı vites değiştiricilere sahip, performans ayarlı bir TorqueFlite 8 vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirilmiş.

Off-road hünerine gelince Jeep yeni çerçeve rayları, fabrikada 2 inçlik bir kaldırma, benzersiz bir süspansiyon geometrisi, ağır hizmet tipi frenler, FOX şokları, 17 inç boncuk kilidi tekerleklere sahip 33 inç lastiklerle yükseltilmiş. Ek olarak, yüksek hızda yüksek hızlarda sürerken arka aksı kilitleyen bir Off-Road Plus sürüş modu da mevcut. Diğer özellikler arasında ise V8’e hava akışını kanalize etmek için işlevsel bir kaput hava girişi, dörtlü egzoz borusu ile aktif çift modlu egzoz sesi, yeni bir yarım kapı seçeneği, bronz vurgular, birinci sınıf bir deri iç mekan ve standart 8,4 “ekrana sahip bir Uconnect sistemi bulunuyor.