Bağımsız tuning şirketi Brabus yine ortaya bir şaheser çıkarttı. 2019 Mercedes-Benz G-Class’a yapılan dokunuşlarla üretilen Brabus 800 Widestar tam bir canavar.

Brabus 800 Widestar özellikleri neler?

Motoruna yapılan güncellemeler sayesinde Ferrari 812 Superfast ile aynı beygir gücüne ulaşan Brabus 800 Widestar toplamda 789 beygir gücünde. Aracın 0-100 km/s hıza 4,1 saniyede çıktığını ve elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızın 240 km/s olduğunu da belirtelim.

Standart G-Class ile kıyaslandığında 10 cm daha genişleyen ve çok daha fazla lüks sunan aracın gövde kitinde fiziksel ve görsel birçok farklılık ilk bakışta görülebiliyor. Aracın tavanına yerleştirilen LED gündüz farkları ve 23 inç genişliğindeki tek parça dövme siyah spoyler fark yaratıyor. Karbon fiber motor kapağı ve üzerindeki iki adet hava girişi ile devasa turuncu frenler de göz alıcı.

Dev SUV modelinin iç tasarımı da tamamen farklı. Dolgulu karamel kapitone deri koltuklar, aynı deriden yıldızlı bir geceyi anımsatan LED’ler ile süslenmiş tavan döşemesi ve karbon fiber yüzeyler sürücü ve yolculara lüksün doruklarını yaşatıyor.

Daha birçok özelleştirme seçeneği sunulan Brabus 800 Widestar için fiyat istek üzerine veriliyor.