2021 Pre-fall LVxNBA Erkek Koleksiyonu, Louis Vuitton ile National Basketball Association (NBA) arasındaki mevcut iş birliğinin sınırlarını genişletiyor. Maison ile profesyonel basketbol ligi birlikteliklerinin ikinci sezonunda 1990’ların basketbol çılgınlığı sırasındaki iki kültür oluşumunun kolektif anılarını keşfediyor.

Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Virgil Abloh, popüler kültür, moda ve spor düzleminde Louis Vuitton ve NBA markalarını bir araya getiriyor. Koleksiyon oyunun birleştirici ve kapsayıcı anlarını ve onun çeşitli karakterlerini yüceltirken, Virgil Abloh’un Louis Vuitton’daki çalışmalarına aşinalık ve ilişkilendirilebilirlik vurgusuyla tasarım değerlerini yansıtıyor. Koleksiyondaki belirli parçalar, tasarım ve sporu birleştirme konusunda uzman bir isim olan Don Crawley ortak imzası taşıyor. Bluz, şort ve oyunun ikonografisiyle süslenmiş Keepall’ın yanı sıra koleksiyonun sembolik basketbol ve çember objeleri Crawley ile iş birliği içinde tasarlandı.

LVxNBA serisinin özgün öncülüğünü takip eden bu ikinci koleksiyon, bir basketbol oyuncusunun seyahat, oyun ve basın toplantısı üçlemindeki stil kodlarına uygun, eksiksiz bir gardırop sunuyor.