Dünyanın popüler online dizi ve film platformu Netflix sadece Türkiye’deki kullanıcılarını kapsayan zam söylentileriyle gündeme geldi. Netflix Türkiye’de üç ayrı kategoride olmak üzere bir fiyatlandırma politikasına sahip. Buna göre, Netflix Türkiye fiyatları olarak tek kişilik Temel kategorisi 15,99 TL, iki kişilik Standart kategorisi 27,99 TL, dört kişilik Özel paketi ise 39,99 TL fiyatla izleyicilerle buluşuyordu. Ancak bugün kullanıcılardan gelen iddialar bu fiyatlandırmaların zamlandığı yönündeydi.

Netflix Türkiye fiyatları ne kadar olacak?

Netflix’in değişen fiyatlarına göre ise tek kullanıcılı abonelik 19.99 TL, aynı anda iki kullanıcı abonelik 33.99 TL, aynı anda dört kullanıcı abonelik 49.99 TL ve yine benzer şekilde Temel kategorisinin 17,99 TL, Standart kategorisinin 32,99 TL, Özel kategorisinin ise 47,99 TL‘lik bir versiyonu bulunuyordu. Bu da platformun hala zammı netleştirmeye çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Netflix’ten beklenen açıklama geldi

Herkesin merakla beklediği konuyla ilgili bir açıklama geldi ve şu ifadelere yer verildi: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğundan emin olmak.”