Nintendo tarafından uzun zamandır dedikoduları dolaşan yeni Switch modeli sonunda tanıtıldı. Nintendo Switch OLED modeli daha büyük 7 inç 720p OLED ekran ile birlikte geliyor. Yeni model, beklendiği gibi NVIDIA yapımı yükseltilmiş bir çip kullanıyor ve bu sayede elde taşınır cihaz bir TV’ye bağlandığında 4K çıkış elde etmenizi sağlıyor.

Yenilenmiş olan model yeni ekranın dışında masaüstü oyun için ayarlanabilir bir stand, 64 GB dahili depolama (daha önce 32 GB depolama bulunuyordu), yerleşik kablolu ethernet bağlantı noktasına sahip yeni bir yuva ve elde veya masa üstü oyun için geliştirilmiş ses sunuyor.

Güncellenmiş Switch hakkında son aylarda yoğun bir şekilde konuşuluyordu: Nintendo, şirketin yalnızca yeni Switch oyunlarına odaklanan E3 gösterisinden sonra bir duyuru yapmış oldu. Daha önceki haberler, bu yeni Switch’in geçen ay E3 başlamadan önce görüneceğini öne sürmüştü.

Bu arada yeni Switch modelinin, bir TV’ye bağlayamayacağınız daha küçük ve daha ucuz bir versiyon olan Switch Lite’dan yaklaşık 2 yıl sonra geldiğini de not olarak düşelim. Switch Lite, Eylül 2019 tarihinde 199 dolar fiyat ile piyasaya sürülmüştü.

Nintendo Switch OLED, 8 Ekim tarihinden itibaren 350 dolar fiyat ile satışa sunulacak.