Berlin Duvarı’nın çöküşü ve Doğu ile Batı Almanya’nın birleşmesi sonrasında kurulan ülkenin ilk bağımsız saat üreticisi NOMOS Glashütte, yeni modeli ile hız limiti olmayan Alman otoyolu Autobahn’dan ilham alıyor. Tasarımcı Werner Aisslingerişbirliği ile ortaya çıkartılan NOMOS Glashütte Autobahn Neomatik 41 Date, Alman mühendisliğinin şık bir yansıması olarak nitelendriliyor.

Saat modeli için Aisslinger ve yaratıcı partneri Tina Bunyaprasit hız ve hareket hissini yaratmak için çeşitli tasarım bileşenlerini bir araya getirmiş. Bunlar arasında farklı formlar, dik eğriler, özgün ekranlar ve zarif yüzeyler bulunuyor.

Ürün, her biri NOMOS tasarımlarına ilham veren Bauhaus prensiplerinin bir kanıtı olan çeşitli tasarım unsurlarına sahip. Sağlam kasa ve kadran ile Autobahn 100 metreye kadar suya dayanıklı. Kavisli kadran ve safir kristal cam, Super LumiNova ışık halkası ve üç şeritli tarih penceresi öne çıkan detaylar arasında. Tekstil kayış ise Fransa’da özel olarak üretilirken, şirketin Berlin’deki şirket içi tasarım stüdyosu tarafından yaratılmış.

Spor gri, gece yarısı mavisi ve beyaz renklerdeki NOMOS Glashütte Autobahn Neomatik 41 Date 3.800 avro fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.