Kış mevsimine girdiğimiz bu günlerde, OMEGA zarif Globemaster ailesine üç yeni model ekliyor. Kat kat kazakların altına veya özel dikim bir takım elbisenin altına takmak için ideal olan Annual Calendar saatler, dünyanın ilk Master Chronometer sertifikalı koleksiyonu olarak ilk kez 2015 yılında tanıtılan Globemaster serisinin klasik stilini takip ediyor.

41 mm çapındaki yeni modellerin her biri, tutkunların aşina olduğu imza niteliğindeki ayrıntılara sahip. Oluklu bezel ve “turta kalıbı” formlu kadran, 1952 yılında tanıtılan ilk OMEGA Constellation saatlerden ilham alınıyor. İndeksler arasında kalan kesikli yüzeylerde, yılın ayları zarif bir şekilde yazılırken, çizilmeye karşı dayanıklı safir cam kasa arkasının merkezinde Gözlemevi madalyonu yer alıyor. Bu, OMEGA’nın hassasiyet rekorlarıyla dolu tarihine ve 20. yüzyılın başında elde ettiği başarılara saygı duruşu niteliğinde.

Yeşil Seçim
Paslanmaz çelikten yapılan ilk yeni modelde, fasetli ibreler, OMEGA logosu, indeksler ve Constellation yıldızı için 18 ayar beyaz altın kullanılan gün ışığı fırça finisajlı yeşil kadran yer alıyor. Saat yeşil deri kayışla sunuluyor ve ekstra güç ve dayanıklılık için sert metalden (tungsten karbür) bezele sahip. Saatin içinde, OMEGA’nın Co-Axial Master Chronometer Annual Calendar Calibre 8922 mekanizması kullanılıyor.

Bordo Seçim
İkinci model, paslanmaz çelik kasa ve OMEGA’nın çok özel pembe altın alaşımı olan 18 ayar SednaTM altından yapılan cilalı bezel ile sunuluyor. Gün ışığı fırça finisajlı bordo kadrandaki fasetli ibreler, OMEGA logosu, indeksler ve Constellation yıldızı gibi ayrıntıların yanı sıra tepe için de aynı altın alaşımı kullanılıyor. Tasarım, bordo renkli deri kayışla ve OMEGA Co-Axial Master Chronometer Annual Calendar Calibre 8922 mekanizmayla tamamlanıyor.

Altın Seçim
Bu büyüleyici modelde başrolde 18 ayar SednaTM altın var. Hem kasada hem de cilalı bezelde bu alaşım kullanılıyor. Dahası, OMEGA kadranda 18 ayar SednaTM altın kullanmasına referans olarak “Au750” ifadesine yer veriyor. Kadrandaki OMEGA logosu, Constellation yıldızı ve indeksler gibi ayrıntıların çoğu aynı altın alaşımıyla yapılıyor. İndeks dolgularında kullanılan siyah oniks malzeme, OMEGA için bir ilk olarak akrep ve yelkovanda da kullanılıyor. Parlak siyah deri kayışla sunulan bu model, OMEGA Co-Axial Master Chronometer Annual Calendar Calibre 8923 ile güç alıyor.

OMEGA Globemaster Annual Calendar saatlerin tamamı, 5 yıllık garanti ve Master Chronometer sertifikası ile sunuluyor.