Omega Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph, yeni kronograf kilit sistemi, kolay değiştirilebilen kayışı ve ıslakken de rahatlıkla kullanılabilen butonları ile Prada tarafından sunulan 36’ncı America’s Cup’a son derece layık.

Paslanmaz çelikten üretilen 44mm’lik kronograf, mavi seramik kadrana ve beyaz emaye dalış ölçekli bezel halkasına sahip. OMEGA, yüksek dalgalarla yüz yüze gelirken daha kolay kavrama sağlayabilmek ve ıslakken de verimli şekilde çalışabilmek için ergonomik tasarlanmış, kırmızı ve mavi renkte, şık, yumuşak dokunuşlu kauçuk butonlar ekledi.

Lazerle şekillendirilmiş dalga desenli kadran, kırmızı anodize alüminyumdan ‘regatta geri sayım gösterge halkası’na ev sahipliği yapıyor. Alt kadranın altında bir saat diski ve tekne gövdesinden ilham alan kırmızı anodize alüminyum dakika ve rodyum kaplama küçük saniye kolu bulunuyor. Yine kırmızı anodize alüminyumdan yapılan merkezi kronograf kolu, karşı ağırlığında ‘America’s Cup’ı taşıyor.

Omega’nın özel CHRONO LOCK sistemi, gerektiğinde kronograf işlevlerini güvence altına almak için modele dâhil edilmiş durumda. Yüksek hızdaki seyirde hataya yer olmadığından, su üzerinde zamanı tutarken bu bir zorunluluktur.

Harika bir tasarıma sahip olan bütün hatıra saatlerinde olduğu gibi, bu modelde de etkinlik ile yıl açıkça işaretlendi ve cesurca vurgulandı. Alveol şeklindeki arka kapakta mavi lakeyle doldurulan gravürler, ‘36th America’s Cup’ ve ‘Auckland 2021’ ibareleri bulunuyor.

Omega Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph, her ikisi de Omega’nın yeni Quick Change sistemiyle donatılmış metal bir bilezik ve ilave kauçuk kayışla geliyor. Butona bir kez basılmasıyla pimler ayrılıyor, böylece kullanıcı herhangi bir alet kullanmadan bileziği veya kayışı kolayca değiştirebiliyor.

Teknelerin aksine, America’s Cup kronografı çalıştırmak için rüzgâra ihtiyaç bulunmuyor. Omega Co-Axial Master Chronometer Calibre 9900, bu görev için fazlasıyla yeterli.

America’s Cup renklerindeki özel sunum kutusu, saatin karada da emniyette olmasını sağlıyor ve koleksiyon cazibesine katkıda bulunuyor.