Sonbahara henüz girmişken, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları ufukta göründü bile! Bu heyecan verici etkinlik, önümüzdeki yıl 4 Şubat’ta Çin’de başlayacak. OMEGA ise çok özel ve benzersiz bir saati tanıtarak, kutlamalara erkenden başlıyor.

İsviçreli saat üreticisi, tarihinde 30’uncu kez üstlendiği Resmi Zaman Tutuculuğu görevini kutlamak için, Seamaster Aqua Terra Pekin 2022 modelini görücüye çıkarıyor. 41 milimetrelik kasası paslanmaz çelikten üretilirken; saat kasasıyla uyumlu bir kordona ve kubbe formunda safir cama sahip.

Dikkat çekici olarak OMEGA, beyaz seramik kadran ve buz görünümlü bir desen ile kış temasını belirgin bir şekilde hayata geçiriyor. Buzlu görünüm, Pekin’de göreceğimiz çarpıcı spor dallarına harika bir şekilde atıfta bulunuyor: Alp disiplini, kızak, sürat pateni, buz hokeyi.

Kadranda ayrıca bu benzersiz deseni tamamlayan beyaz Super-LumiNova dolgulu mavi renkli indeksler ve ibrelerin yanı sıra, Seamaster yazısı ve dakika çemberinde çeyrek saatleri ifade eden dört rakam için kırmızı renk kullanılıyor.

Saatin arkasını çevirdiğimizde, kasa arkasına basılı Pekin 2022 ambleminin yanı sıra Aqua Terra’nın tanıdık dalgalı kenar bitişleri kendini gösteriyor. Kasa kapağının ardında ise OMEGA’nın Co-Axial Master Chronometer Calibre 8900 mekanizması çalışıyor. Her sporcunun gurur duyacağı bir performansa sahip olan bu OMEGA Calibre’si, bir kez daha sektörün en yüksek hassasiyet ve manyetik direnç standartlarına ulaşmayı başarıyor.

Bu Seamaster’ı tercih eden spor tutkunları, Olimpiyat Oyunlarına özel bir kutuda sunulan saate, OMEGA’nın ünlü 5 yıllık garantisi ile birlikte sahip olabilecek. Dört gözle beklenen etkinlik için kusursuz bir anı ürünü olan bu saat, Açılış Törenine doğru geri sayım yapmanın da mükemmel bir yolu!