Spor markası Puma ve lüks sokak giyim markası Les Benjamins birlikte ilk ortak koleksiyonlarının global lansmanını 6 Nisan’da gerçekleştiriyor. Puma’nın globalde bir Türk markasıyla gerçekleştirdiği ilk iş birliği olan Puma X Les Benjamins, Les Benjamins kreatif direktörü Bünyamin Aydın’ın fotoğrafçılık ve seyahat tutkusundan esinlendiği koleksiyonun hikayesi, beklenmedik bir şekilde DNA testi ile Türk kökenini keşfeden Brooklyn’li fotoğrafçı 13th Witness’ın gözünden anlatılıyor.

13th Witness, Brooklyn’den İstanbul’a yaptığı yolculukta, bu koleksiyonun arka planındaki hikayeyi, Batılı sokak stili ve Türk gelenekleri ve kültürüyle zahmetsizce bir araya getirerek canlandırıyor, ve böylece ortaya bir dizi renkli fotoğraf ve çarpıcı video kompozisyonları ortaya çıkıyor.

Bünyamin Aydın, ilk koleksiyon için, PUMA silüetlerini geleneksel Türk halılarının zengin renkleri ve dokusunu kullanarak, el yapımı, zanaatkar bir ifade ile yeniden tanımlıyor. ‘Konfor ile kültürü yakalamak’ fikri üzerine kurulan işbirliği, Puma’nın spor mirasını, RS-0, Thunder Disc ve Trailfox gibi ikonik silüetleri yorumlaması için Les Benjamins marka DNA’sı ile birleştiriyor.

Yenilikçi ve fütüristik silüetli mid-cut RS-0 Les Benjamins, Puma’nın rahat RS (Running System) yastıklama teknolojisine sahip, kalın tabanıyla yeniden inşa ediliyor. Suede’in karışık materyalleri, örme çorap yapısı, kanaviçe benzeri detayları geleneksel el yapımı hissi veriyor. ‘Hiking’den ilhamlı ayakkabı bağcıkları ve genişletilmiş arka topuk üzerindeki koyu renkli ‘LES BENJAMINS’ kontrastı, ayakkabı tasarımını tamamlıyor. Thunder Disc Les Benjamins, nefes alan üst silüeti, ikonik Puma Disc bağcıksız teknolojisi, kalın tabanı ve geleneksel Türk halı deseni ile moda sahnesinde ileriye dönük bir tasarıma sahip.

Puma X Les Benjamins İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonu aynı zamanda fonksiyonel tasarımları, cesur Les Benjamins baskıları, geleneksel Türk halı desenlerine sahip benzersiz bir koleksiyon. Unisex Puma x LB eşofman takımı, en iyi kalite kumaşta tasarlandı, ön ve arkasındaki ceplerle konfor ve stilin ön plana çıktığı bir tasarım. Parka, rüzgarlık, sweatshirt, tişörtlerin yanı sıra, sırt çantası, bel çantası ve şapka gibi performans ilhamlı aksesuarlar da kapsül koleksiyonu tamamlıyor.

İlk Puma X Les Benjamins koleksiyonu 6 Nisan’da tüm dünyada, puma.com, Puma mağazaları ve çeşitli mağazalarda satışa sunulacak.