Queen gitaristi Brian May ile iş birliği yapan Seiko ortaya tazelenmiş bir Seiko 5 Sports modeli çıkardı. Seiko 5 Sports Brian May Red Special siyah ve kırmızı olmak üzere iki renge odaklanıyor. Saatin May’in Queen grubundaki tüm kariyeri boyunca kullandığı Red Special gitarından ilham aldığının da altını çizelim.

Saatte Red Special ve Automatic kelimeleri gümüş el yazısı yazı tipi ile yazılmış. Kadranda yuvarlak indeksler ve kollar ile saat 3 pozisyonunda gün-tarih komplikasyonu bulunuyor. Kasa arkası ile oldukça süslenmiş. Kalibre 4R36 mekanizmanın görülebildiği bu kısımda May’in altın renkte imzası bulunuyor. Limited Edition ibaresi de aynı şekilde. Saat siyah naylon kayış ile tamamlanıyor. Seiko 5 Sports Brian May Red Special’ın kutusu ise gitar kutusundan ilham almış. Hatta içerisinde bir hatıra parası da bulunuyor.

Sadece 9000 adet üretilecek olan Seiko 5 Sports Brian May SRPE3K1, Mayıs ayında 560 dolar fiyat ile piyasadaki yerini alacak. Özellikle Queen hayranlarının bu çok özel saati kaçırmak istemeyeceği kesin.