Range Rover amiral gemisi SUV modelinin 50 yıllık geçmişini sınırlı sayıdaki Range Rover Fifty ile kutluyor. Range Rover ilk lüks 4×4 olarak karşımıza çıkarken günümüze kadar hala da en lüks arazi araçlarından biri. SUV pazarı her zamankinden daha doygun, ancak buna rağmen Range Rover, başka birkaç aracın başarabileceği bir şöhret seviyesini koruyor. Şirket mirasını işaretlemek için Range Rover, 1970’leryılındaki doğum gününe bağlı olarak en üst seviy Autobiography’nin 1.970 adet Fifty özel yapımını üretiyor.

Range Rover Fifty tabii ki çeşitli detaylar ile fark yaratıyor. Dışarıda Auric Atlas aksanlar ve iki eşsiz 22 inç jant tasarımı dikkat çekiyor. Şirketin ticaret müdürü Prof Gerry McGovern OBE de her bir sınırlı sayıdaki aracın rozetinin yanına Fifty imzasını atmış. Ayrıca, aracın 1970 aracın kaçıncısı olduğunu gösteren plaka, Fifty detaylı kafalıklar, gösterge ve aydınlatmalı kapı eşik çıtaları da öne çıkıyor.

Araç hem standart hem de uzun dingil aralıklı gövde tasarımları ile sunulacak. Renk seçenekleri arasında ise Tuscan Blue, Bahama Gold ve Davos White bulunurken bu işlemi şirketin özel araç operasyonları birimi gerçekleştirecek. Bu renklerin 1970 modelinin orijinal mirasından olduklarını da belirtelim. İçeride ise Carpathian Grey, Rosello Red, Aruba ve Santorini Black seçenekleri mevcut.

Range Rover Fifty fiyatlarının ve özelliklerinin ise bu yılın sonlarında araçların çıkışına yakın tarihte duyurulacağı ifade ediliyor.