Richard Mille, beş yıllık geliştirme sürecinin ardından RM 65-01 Automatic Split Seconds Chronograph modelini tanıttı. Richard Mille atölyesinin bugüne kadarki en karmaşık saati olduğu söylenen model, üreticinin bilinen tüm avangart özelliklerini kapsayan, ancak günlük kullanım için keyfini çıkarabileceğiniz bir başyapıt olan teknik bir saat yapmaya başladı.

Saatin yüksek frekans dengesi, saniyenin 1/10’una kadar kronometre hesaplamalarıyla üstün zaman işleyişine izin veriyor. Ayrıca ara zamanlar için ayrık saniye ibresine yer veriliyor. Grade-5 titanyum ve Karbon TPT gibi birinci sınıf malzemelerden üretilen saat şok, düşme, on yıllık yaşlanma simülasyonu, su geçirmezlik ve hatta manyetik testlerden geçti. Bu saatin yeni heyecan verici özelliklerinden biri de RM’nin ilk şirket içi hızlı kurma mekanizmasına sahip olması. Bu, saat 8 konumunda bulunabilen ve 125 defa basıldığında tamburun 60 saatlik güç rezervi ile tamamen bulunduğu bir itici.

Son derece okunaklı bir kadran için RM 65-01, tuşlara karşılık gelen işlevleri eşleştirmek için renk kodlaması kullanıyor. Sarı zaman için: saat, dakika, küçük saniye saat 6 konumunda. Yeşil ise tarih ekranını belirtiyor. Turuncu, kronografın hareketli saniye ibresinin yanı sıra 30 dakikalık ve 12 saatlik toplayıcıları tanımlıyor. Kırmızı, kurma mekanizmasına bağlı ve saniye ibresi mavi.

RM 65-01’ün fiyatı ise 270.000 İsviçre frangı.