Seat markasından ayrılarak yeni bir marka olarak otomobil dünyasına giriş yapan Cupra, ilk yılında yepyeni SUV modeli Formentor Concept ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Marka ilk kez Mart ayında düzenlenecek olan 2019 Cenevre Otomobil Fuarı etkinliğinde otomobil severlerle buluşacak. İşte, tanıtılacak Cupra Formentor özellikleri hakkında ilk detaylar.

Cupra Formentor özellikleri neler?

Markanın otomobil dünyasındaki yolculuğunun başlangıç modeli olan Cupra Formentor SUV, agresif çizgileriyle otomobil severleri büyüleyecek gibi duruyor. Cupra Ateca’nın coupe versiyonu olarak nitelendirilen araç, Seat’ın yeni Tarraco modelinden de taşıdığı izlerle dikkat çekiyor. Elmas şeklindeki ızgara ve LED gündüz farlarına sahip aydınlatma grubunun yapısı bu izlere örnek gösterilebilir.

Estetik tasarıma sahip stop lambaları da yine Tarraco’dan esintiler taşımasına rağmen yapılan ufak değişikliklerle Cupra Formentor’a daha agresif bir görünüm katmış. Arkadaki bu sportif görünüm büyük bagaj spoiler’ı ve dört egzoz çıkışına ev sahipliği yapan difüzörle desteklenmiş. 5 kollu büyük jantların kullanıldığı Cupra Formentor SUV’da dışa doğru genişletilen çamurluklar ve onların üzerindeki belirgin omuz çizgileri de dikkat çeken dokunuşlar olarak ön plana çıkıyor.

Cupra Formentor SUV 245 beygirlik gücüyle agresifliği uyandırıyor

Cupra Formentor SUV, 245 beygirlik güç üreten PHEV (şarj edilebilir hibrit) sistem sayesinde agresif bir kullanım uyandırıyor. Bu sistem, gücünü tekerleklere DSG şanzımanla aktarıyor. Formentor SUV konseptinin elektrikli modda 50 km menzile sahip olacağı belirtiliyor. Cupra Formentor SUV’un dört tekerden çekiş sistemine sahip olacağı da marka tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan Cupra Formentor SUV’un, 2020 yılında yollara çıkması bekleniyor.