Üçüncü nesil TAG Heuer Connected fitness ve üretkenlik özellikleri ile öne çıkıyor. Google Wear OS tabanlı TAG Heuer Connected 2020 akıllı saat adeta klasik bir kronograf olan tasarımını devam ettiriyor. Artık ofis ve spor salonu için daha uygun hale getirilen 45 mm kasalı üründe, titanyum veya çelik seçenekleri sunulurken safir kristal ve seramik kadran kullanılıyor. Kauçuklanmış kurma kolu ise aynen Apple Watch’ta olduğu gibi çalışıyor. Diğer iki tuş ise fonksiyon tuşları.

1.39 inç 454 x 454 çözünürlükteki her zaman açık dairesel OLED ekran aktif ve ambiyans modu ile batarya süresini koruyabiliyor. 430 mAh batarya ise 20 saat standart kullanım sunuyor. Antrenmanda bu süre 1 saat uzarken, GPS ile spor kullanımında 6 saat uzuyor. Saat yaklaşık 1.5 saatte ise manyetik şarj adaptörü ile hızlı şarj edilebiliyor.

Mobil uygulaması da yenilenen TAG Heuer Connected 2020 daha fazla kişiselleştirme ve fitness analizi sunabiliyor. Varsayılan arayüzler arasında 5 dijital ve analog stilde TAG Heuer ilhamlı tasarımlar mevcut.

13 Mart itibarıyla satışına başlanan saatin fiyatları ise 1.800 dolardan başlıyor.