Geçtiğimiz günlerde ilk olarak bir tanıtım görseli ile merak uyandıran TAG Heuer sonunda Super Mario temalı yeni özel akıllı saati üzerindeki perdeyi kaldırdı. Böylece akıllı saatin TAG Heuer’in Connected Wear OS modelinin sınırlı sayıda bir versiyonu olduğu ortaya çıktı.

Ürün 45 mm kasa, kurma kolunda Mario için M logosu ve biri kırmızı lastikli ve siyah derili, diğeri delikli kırmızı kauçuklu olmak üzere iki kayış ile birlikte geliyor. Saatte genel olarak hafif kozmetik değişiklikler yapıldığını söyleyebiliriz. Saatin, gün boyunca çeşitli adım hedeflerine ulaştığınızda oynayan Mario ve Mushroom Kingdom temalı animasyonlardan selamlar içeren bir “oyunlaştırma ödül sistemi” kullandığı söyleniyor. Ayrıca, dört yeni Mario saat kadranı sunuluyor ve bunların arasında “Mario’lu Super Mario Bros’un 1985 versiyonundan retro öğeler, hepsi piksel olarak” bulunan bir zaman İşleyişi kadranı var.

Tag Heuer’in bu Mario özelliklerini daha sonraki bir aşamada TAG Heuer Connected’ın diğer sürümlerinde kullanılabilir hale getirmeyi düşündüğü ifade ediliyor. Yeni Mario saati, Connected serisinin üst sınırına doğru düşüyor ve 2.150 dolar fiyat etiketi taşıyor. Tag Heuer, 15 Temmuz’dan itibaren belirli bölgelerde kendi butik mağazalarında ve web sitesinde satışa sunulacak olan saatten sadece 2.000 adet üretecek.